www.urban.forumer.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Aici Gasesti Totul !
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Auto Team Adjuster[AMXX]

In jos 
AutorMesaj
Angel

Angel


Mesaje : 207
Data de înscriere : 07/01/2009
Varsta : 32
Localizare : petrosani

Auto Team Adjuster[AMXX] Empty
MesajSubiect: Auto Team Adjuster[AMXX]   Auto Team Adjuster[AMXX] I_icon_minitimeDum Ian 11, 2009 3:50 pm

* Descriere:

Acest Plugin va "echilibra" , intr-un fel cele 2 echipe , prin adaugarea a cate un win uneia dintre ele in anumite cazuri . Il puteti seta cum vreti , prin CVAR-uri (Info mai jos) . Un scan al scorurilor se va face la sfarsitul fiecarei runzi .

* CVAR-uri:

Pot fi setate in joc , logat ca admin , prin comanda amx_cvar nume valoare .

Cod:
terrorist_addwin => Diferenta de puncte pe care trebuie sa le aiba Counterii pentru ca Teroristii sa primeasca win-uri .
terrorist_adjust => Numarul de win-uri pe care le vor primi teroristii daca , cazul de mai sus este indeplinit .
cterrorist_addwin => Acelasi lucru ca terorist_addwin , valabil pentru counteri .
cterrorist_adjust => Numarul de win-uri pe care le vor primi counterii daca , cazul de mai sus este indeplinit .


* Teste:

Testat pe Server de Counter-Strike 1.6 cu AmxMoDX 1.75a .

* Modules:

Pentru ca acest Plugin sa functioneze va trebuie un modul special , unul care trebuie sa-l instalati ; nu este ca "default" in amxmodx .
Pentru Windows , va trebui sa luam acest fisier . Il punem in hlds/cstrike/addons/amxmodx/modules . In hlds/cstrike/addons/amxmodx/config/modules.ini adaugam linia : cshack_amxx.dll .
Pentru Linux , va trebui sa luam acest fisier . Il punem in hlds/cstrike/addons/amxmodx/modules . In hlds/cstrike/addons/amxmodx/config/modules.ini adaugam linia : cshack_amxx_i386.so .

* Instalare:

- Dupa ce am facut tot ce scrie la "Modules" , punem fisierul ATA.amxx (Download mai jos) in hlds/cstrike/addons/amxmodx/plugins , iar in hlds/cstrike/addons/amxmodx/config/plugins.ini adaugam linia : ATA.amxx .
- Dam un restart la tot Server-ul .

* Schimbari de la o versiune la alta:

Versiunea 0.2 - Am fixat multe buguri . Deasemenea am optimizat putin code-ul (Plugin-ul merge mai repede) . L-am testat .
Versiunea 0.1 - Versiunea initiala . Multe buguri ; netestata .


Auto Team Adjuster (ATA)[/code]
Sus In jos
 
Auto Team Adjuster[AMXX]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cateva Pluginuri ptr [AMXX]
» Autoload din /plugins [AMXX]
» aWp TInta la ZOOM[AMXX]
» Glow by item[AMXX]
» Ultimate sounds advanced[AMXX]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
www.urban.forumer.ro :: Tutoriale CS :: pluginuri amxmodx-
Mergi direct la: