www.urban.forumer.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Aici Gasesti Totul !
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Server guard's

In jos 
AutorMesaj
Angel

Angel


Mesaje : 207
Data de înscriere : 07/01/2009
Varsta : 32
Localizare : petrosani

Server guard's Empty
MesajSubiect: Server guard's   Server guard's I_icon_minitimeDum Ian 11, 2009 3:27 pm

M-am gandit sa fac un mic tutorial pt cei care nu stiu la ce fol sau ce face diferite guar. pt. sv(anticheaturi). O sa le zic doar pe cele mai importante...

Cheating-Death
- are o rata de recunoastere a codatilor de cam 75-80%
- foloseste cam putine resurse
Parti proaste
- jucatorul care intra pe serverul tau trebuie sa fi deschis in prealabil clientul de C-D.
- clientul de C-D este FOARTE INCOMPATIBL cu versiunea NOSTEAM de cs. Adica merge bine doar pe Steam.
- unii joaca de la icafe-uri unde nu exista C-D
- alti jucatori nu o sa mai stea sa se complice cu C-D si alte chestii ... multi o sa ocoleasca sa zic asa svu.

HLGuard
- parerea mea e ca nu e bun deloc..
- foloseste MULTE resurse (cand e activ, adauga cel putin 40-50% la utilizarea procesorului)
- recunoaste cam 9-10% din codati


VAC - Valve Anti-Cheat / VAC2
- asta e cat de cat rasarit, gaseste codati destul de multi, foloseste relativ putine resurse
- partea proasta e ca in momentul in care gaseste un codat, ii da ban pe STEAM_ID.
Nu il recomand celor care au sv NonSteam deoarece da ban doar pe steam ID.

SSClient
- nu face altceva decat sa oblige toti jucatorii sa faca screenshot la ecran la sfarsitul hartii si sa urce acel screenshot pe un ftp.

SxeInjectec (cred ca toata lumea stie ce face si nu mai are rost sa mentionez).

bounce Rolling Eyes
Sus In jos
 
Server guard's
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» server.cfg
» SHOTCAST Server
» server cs pokemon
» server cs funmod
» Cum faci server de CS

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
www.urban.forumer.ro :: Tutoriale CS :: Resurse Cs-
Mergi direct la: